czwartek, 24 marca 2016

Światowy Dzień Modlitwy

Czwartego marca obchodziliśmy Światowy Dzień Modlitwy. Tak samo jak w wielu parafiach w Polsce odbyło się u nas uroczyste nabożeństwo. Celem Światowego Dnia Modlitwy jest: umacnianie wiary w naszego Zbawiciela, zbliżanie ludzi różnych kultur, zauważenie innych i pomoc w niesieniu ich problemów, przeistaczanie wiary i modlitwy w czyn oraz dzięki temu, że wszyscy modlą się w tej samej intencji, w tym samym dniu na całym świecie daje nam poczucie, że jesteśmy jedną rodziną, Kościołem.
Panie z naszej parafii we współpracy ze zborem Zielonoświątkowym przygotowały całą uroczystość. Na początku goście mogli dowiedzie się czegoś o kraju, o który modliliśmy się w tym roku, czyli o Kubie. W skrócie została przedstawiona jego historia, geografia, problemy socjalne i religijne. Zostaliśmy poczęstowani również popularnym na Kubie napojem - lemoniadą. Po części wstępnej rozpoczęło się nabożeństwo, w którym oprócz kobiet uczestniczyły również dzieci. Modliliśmy się o dzieci na Kubie, o przyszłość i nadzieję dla kraju.
Po nabożeństwie był poczęstunek. Na stole pojawiły się różne wypieki nawiązujące do Kubańskiej kuchni, owoce (zwłaszcza banany, z których Kuba słynie) oraz herbata imbirowa. Herbata ta raczej nie jest tradycyjnym napojem kubańskim, ale za to rozgrzewa, co bardzo przydaje się w naszej strefie klimatycznej. Z wypieków na stole pojawiły się między innymi ciasto cytrynowe, ciasteczka z kaszy jaglanej z bananami (mojej roboty :-)) oraz ciasteczka z owocami.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz